Blog

Isı Yalıtımı Hakkında

Isı Yalıtımı Hakkında

Değişik yapılarda ve tesisatlarda ısı kaybını önlemek için yapılan çalışmalara ısı yalıtımı denmektedir. Cephe ve mantolama sistem olarak gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde, iki farklı ortam arasındaki ısı dengesi korunmuş olur. Özellikle sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve aylık gelecek fatura maliyetini minimum seviye çekmek için, ısı yalıtımı büyük öneme sahiptir. Yasal süreç altında da mecburiyet haline gelen ısı yalıtımı, yetki almış firmalar bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarla hayata geçirilir.

Devamını Oku
İmar Affı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

İmar Affı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

İmar affı konusunda hazırlanan evrakların ardından, ‘Yapı kayıt başvuru formu’ belgesi üzerinden başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

Devamını Oku
Enerji Verimliliği Nedir

Enerji Verimliliği Nedir

 Artış gösteren enerji ihtiyacı, enerji verimliliğinin arttırılması yönündeki seçeneklerin daha da önem kazanmasına neden olmaktadır. Enerji verimliliğinin arttırılmasında dikkate alınması gereken önemli hususların varlığı söz konusudur. Bunlardan bazıları şunlardır;

Devamını Oku
Dış Cephe Giydirme Nedir

Dış Cephe Giydirme Nedir

Dış cephe giydirme sistemlerinin, yapı bileşeni olarak kullanılması sonucunda ortaya çıkmıştır. Giydirme dış cepheler, yüksek katlı yapılarda kalın ve hantal beton duvarların yerine ince bir cephenin olmasını sağlamaktadır. Böylece bina yükünde ciddi bir azalma ve yapının içindeki kullanım alanının genişlemesine katkı sunmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

Devamını Oku
Derz Nedir Nasıl Yapılır

Derz Nedir Nasıl Yapılır

Derz ile alakalı olarak merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Bunlardan biri de derz nasıl yapılır sorusunun cevabıdır. Derz yapım işleminde iki aşama bulunmaktadır. Bu aşamaların ilki derz yapım öncesi yapılacaklardır. 

Devamını Oku
Binanın Enerji Sınıfını Yükseltme

Binanın Enerji Sınıfını Yükseltme

Yapılacak olan binalarda enerji sınıfı kimlik bilgisi, en düşük olarak C sınıfı belirleniyor. Bu yapıların enerji sınıfları belirlendikten sonra mutlaka C sınıfı enerji sınıfına göre inşa edilmesi gerekiyor. Binanın C sınıfına uygun olmayacak şekilde inşa edilmesi halinde, otomatik olarak iskan ruhsatı alınamamasına neden oluyor.

Devamını Oku
Geri Dönüşüm Nedir

Geri Dönüşüm Nedir

Bazı atıklar doğada çözülmesi uzun zaman alan ve çevreye zararlı atıklar şeklinde nitelenirken bazı atıklar toprağa mineral ve verim katkısı sağlamaktadır. Bundan dolayı her atık geri dönüşüme konu olmamaktadır. Geri dönüştürülebilen atıklar cam, kimyasal atıklar, kâğıt, alüminyum, plastik, pil, motor yağı, organik atık, akümülatörler, beton, elektronik malzemeler, tekstil ürünleri, demir, ahşap ve metaller kabul edilmektedir

Devamını Oku
Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir

Hızla artan nüfusa bağlı olarak dünya üzerinde yer altı ve yer üstü kaynakların kullanımı da doğru orantılı artmakta. Yeryüzünde kıt kaynakların tüketimindeki bu artış, teknolojinin de ilerlemesi ile insanlığı alternatif enerji bulmaya zorladı. Gereksinimlerin karşılanması ve bu gereksinimleri karşılarken kullanılacak enerjiyi temin etmek amacı ile yenilenebilir ya da sonsuz enerji olarak tabir edilen doğal kaynakların gücünü enerjiye dönüştürülmesi ile dünyayı ilgilendiren enerji sorununa çözüm bulundu.

Devamını Oku
Temiz Enerji Kaynakları Nelerdir ?

Temiz Enerji Kaynakları Nelerdir ?

Globalleşen dünyamızda her geçen gün büyüyen teknoloji ve ülkeler arası yarış devam etmekte. Yarış devam ederken keşifler ve icatlar neticesinde kullanılan sınırlı kaynaklar önem kazanıyor. Kaynakların işlenmesi ve kullanımı sırasında belki de en çok zarar gören doğal dengenin bozulması insanlığı önemli oranda etkiliyor. İhtiyaçların karşılanması için harcanacak enerjinin temini sırasında dengeyi korumak adına yapılan çalışmalar boy gösterirken temiz enerji kaynakları olarak kabul edilen yenilenebilir enerji önem kazandı. Temiz enerji olarak kabul edilen yenilenebilir enerji kaynakları talebi artarken aynı zamanda enerjinin elde edilmesi için maliyetin düşürülmesi esas alınmaktadır.

Devamını Oku

Çok Yakında Mobil Uygulamalarımız Yayında!

Kısa süre içerisinde Android ve İOS Uygulamalarımız yayında olacaktır.