Blog

Geri Dönüşüm Nedir

Geri Dönüşüm Nedir

Bazı atıklar doğada çözülmesi uzun zaman alan ve çevreye zararlı atıklar şeklinde nitelenirken bazı atıklar toprağa mineral ve verim katkısı sağlamaktadır. Bundan dolayı her atık geri dönüşüme konu olmamaktadır. Geri dönüştürülebilen atıklar cam, kimyasal atıklar, kâğıt, alüminyum, plastik, pil, motor yağı, organik atık, akümülatörler, beton, elektronik malzemeler, tekstil ürünleri, demir, ahşap ve metaller kabul edilmektedir

Devamını Oku
Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir

Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir

Hızla artan nüfusa bağlı olarak dünya üzerinde yer altı ve yer üstü kaynakların kullanımı da doğru orantılı artmakta. Yeryüzünde kıt kaynakların tüketimindeki bu artış, teknolojinin de ilerlemesi ile insanlığı alternatif enerji bulmaya zorladı. Gereksinimlerin karşılanması ve bu gereksinimleri karşılarken kullanılacak enerjiyi temin etmek amacı ile yenilenebilir ya da sonsuz enerji olarak tabir edilen doğal kaynakların gücünü enerjiye dönüştürülmesi ile dünyayı ilgilendiren enerji sorununa çözüm bulundu.

Devamını Oku
Temiz Enerji Kaynakları Nelerdir ?

Temiz Enerji Kaynakları Nelerdir ?

Globalleşen dünyamızda her geçen gün büyüyen teknoloji ve ülkeler arası yarış devam etmekte. Yarış devam ederken keşifler ve icatlar neticesinde kullanılan sınırlı kaynaklar önem kazanıyor. Kaynakların işlenmesi ve kullanımı sırasında belki de en çok zarar gören doğal dengenin bozulması insanlığı önemli oranda etkiliyor. İhtiyaçların karşılanması için harcanacak enerjinin temini sırasında dengeyi korumak adına yapılan çalışmalar boy gösterirken temiz enerji kaynakları olarak kabul edilen yenilenebilir enerji önem kazandı. Temiz enerji olarak kabul edilen yenilenebilir enerji kaynakları talebi artarken aynı zamanda enerjinin elde edilmesi için maliyetin düşürülmesi esas alınmaktadır.

Devamını Oku

Çok Yakında Mobil Uygulamalarımız Yayında!

Kısa süre içerisinde Android ve İOS Uygulamalarımız yayında olacaktır.