Isı Yalıtımı Hakkında

blog-image

Değişik yapılarda ve tesisatlarda ısı kaybını önlemek için yapılan çalışmalara ısı yalıtımı denmektedir. Cephe ve mantolama sistem olarak gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde, iki farklı ortam arasındaki ısı dengesi korunmuş olur. Özellikle sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve aylık gelecek fatura maliyetini minimum seviye çekmek için, ısı yalıtımı büyük öneme sahiptir. Yasal süreç altında da mecburiyet haline gelen ısı yalıtımı, yetki almış firmalar bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarla hayata geçirilir.

 

 Isı Yalıtımı

 

 Birçok insan ısı yalıtımı nedir sorusunun cevabını merak etmektedir. Zira özellikle son dönemlerde kaliteli bir yaşam elde etmek ve cezai işlem uygulaması adına, ısı yalıtım sistemlerinin yapılması mecburiyet haline geldi. Yeni yapılan binalar için ısı yalıtımı proje içerisinde bulunması gerekmektedir. Eski binalar içinse mutlaka mantolama sisteminin uygulaması büyük öneme sahiptir. Böylece konutların ömrü uzar; aylık fatura maliyeti düşer; daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürülür. Aynı zamanda ülke adına yakıt tasarrufu konusunda, önemli bir ithalat düşüş imkanı elde edilir.

 

 Isı Yalıtımı Malzemeleri

 

 Farklı ısı yalıtımı malzemeleri gerçekleştirecek olan yalıtım konusunda kaliteli ve sağlıklı bir ortam oluşturması gerekmektedir. Bu konuda farklı niteliklere sahip olmalıdır.

 - Isı iletim katsayısının küçük olması önemlidir.

 - Hafif bir yapıya sahip olması gerekir.

 - Isı yalıtım malzeme çeşitleri kokusuz olmalıdır.

 - Nem ve su adına özel absorbe etme özelliği bulunmalıdır.

 - Yanıcı olmaması gerekir ve çürümeye karşı dayanıklı bir yapı oluşturmalıdır.

 - Ekonomik ve uzun ömürlü olması gerekir.

Çok Yakında Mobil Uygulamalarımız Yayında!

Kısa süre içerisinde Android ve İOS Uygulamalarımız yayında olacaktır.