Dış Cephe Giydirme Nedir

blog-image

Dış cephe sistemleri, günümüzdeki estetik anlayışın değişmesi neticesinde ortaya çıkmıştır. Peki, dış cephe giydirme nedir? Dış cephe giydirme sistemlerinin, yapı bileşeni olarak kullanılması sonucunda ortaya çıkmıştır. Giydirme dış cepheler, yüksek katlı yapılarda kalın ve hantal beton duvarların yerine ince bir cephenin olmasını sağlamaktadır. Böylece bina yükünde ciddi bir azalma ve yapının içindeki kullanım alanının genişlemesine katkı sunmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

 

 Dış cephe giydirme sistemleri, kendi ağırlığından başka hiçbir yapısal yük taşımazlar. Bununla birlikte düşey bina kabuğu olarak da tanımlanabilmektedirler. Cephe sistemleri henüz bir literatür barındırmamaktadır. Bundan dolayı üreticilerin kendi sistemlerine uygun gördükleri pek çok sınıflandırmaya sahiptir.

 

 Dış Cephe Giydirme Çeşitleri Nelerdir?

 

 Günümüzde sıklıkla tercih edilen dış cephe giydirme sistemlerinin pek çok çeşidi bulunuyor. Bunlar;

 - Klasik dış cephe giydirme sistemleri,

 - Yapısal macun contalama cephe sistemleri,

 - Ünite giydirme cephe sistemleri,

 - Yapısal cam Giydirme cephe sistemleri,

 - Panel giydirme cephe sistemleri,

 - Şerit camlı taşıyıcı panel giydirme cephe sistemleri gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler sayesinde, günümüzdeki binalar çok daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

 

 Dış cephe giydirme sistemleri binalara yalnızca estetik bir görünüm kazandırmazlar. Sahip oldukları özellikler doğrultusunda yapılara yalıtım özellikleri de kazandırmaktadırlar. Bu yönleri bakımından da yapılardaki dış cephelerde olmazsa olmaz uygulama malzemeleri arasındaki yerlerini almaktadırlar. Günümüzün modern yapıları için önemli bir ihtiyaçtırlar.

Çok Yakında Mobil Uygulamalarımız Yayında!

Kısa süre içerisinde Android ve İOS Uygulamalarımız yayında olacaktır.